Як позбавитися від хропіння, лікування хропіння

Як позбавитися від хропіння, лікування хропінняЛюди, які порушують нічний спокій цими звуками, рідко самі помічають власний храп. Зазвичай ті кому, цей храп і заважає, відчувають на собі всі «принади» нічних пісень. І не тільки тому, що хропіння має неприємне поєднання звуків для нашого вуха, від чого іншій людині довго не вдається заснути. Крім того, сторонні звуки просто заважають нормальному сну, від них прокидаєшся серед ночі, деколи по кілька разів. Найчастіше люди прагнуть позбутися від хропіння, щоб не заважати спати іншим, тому що їх самих він неначебто не турбує. Але хропіння іноді може бути ознакою більш серйозних відхилень здоров'я ...
Але давайте розберемося з усім по порядку.

Причини хропіння

Перед тим як розповідати про те, як позбавитися від хропіння, розберемося, звідки взагалі він береться. Ці звуки виникають від вібрації звужених стінок глотки. А причина їх звуження схована в тому, що надмірно розслаблені підтримуючі їхні м'язи м'якого піднебіння і язика. Під час сну ці м'язи у деяких людей настільки розслаблюються, що часом заважають нормальному диханню.
Найчастіше храп з'являється з віком, в процесі старіння м'яза мови і м'якого піднебіння слабшають і не здатні як раніше підтримувати дихальні шляхи у відкритому стані. Хоча в окремих випадках причиною хропіння може бути вроджена вузькість глотки.
Причиною утрудненого дихання, і як наслідок, появи хропіння, може бути і викривлена носова перегородка, поліпи (пухлини) в носі або та ж уроджена вузькість носових ходів. До того ж і подовжений піднебінний язичок, і навіть неправильний прикус можуть привести до появи хропіння. Хто б міг подумати, що все настільки взаємопов'язане. Насправді здоров'я нашого організму як єдина система. І на те що, у когось раптом з'явився храп, є своя причина - це як би «сигнал» того, що є якісь відхилення.
Чи варто турбуватися з приводу хропіння? Не завжди. Помічено, що хропіння може дати про себе знати і в людей, які вживали перед сном алкоголь. А, як відомо, під дією спиртного м'язи розслаблюються, що і призводить до того, що сплячий після цього видає хропучі звуки. Та ж ситуація складається і у сильно втомленої людини, в організму недостатньо сил, щоб підтримувати м'язи (в тому числі мови і м'якого неба) у тонусі. У таких випадках, коли хропіння проявився одного разу, але більше не повторювався, природно турбуватися ні про що.

Ще одним фактором, що позначається на загальному здоров'я, а також на появу храпу, може стати ожиріння. Головним чином через те, що відкладається в області шиї жир створює зайвий тиск на дихальні шляхи.
У першу чергу важливо, встановити причину, а потім вже вирішувати який метод лікування для себе обрати. Можливо, лікувати храп і не знадобиться, якщо, наприклад, він не відбивається на загальному стані здоров'я, а стороннім він ніяк не заважає.
За з'ясуванням причин хропіння бажано звертатися до сомнологи і оториноларингологу, які, провівши необхідні дослідження, порекомендують найбільш підходяще лікування.

Лікування хропіння

Як позбавитися від хропіння, лікування хропінняРозібравшись у можливих причинах появи хропіння, можна поговорити й про існуючі методи його лікування.
Найбільш частою причиною появи хропіння є ослаблення м'язів м'якого піднебіння і мови. Про хірургічний метод розповімо трохи пізніше. А для початку поділимося народними методами лікування. По-перше, треба відучити себе спати на спині, коли причиною хропіння стає западаючий язик. За власним бажанням, природно, перевчити свій організм не вийде. Для цього зазвичай радять вчинити так: на ніч надягаєте піжаму з вишитим на спині м'ячиком для тенісу. Чекати поки ваш організм перебудується, доведеться близько місяця. Комфорт під час сну, звичайно, від цього постраждає. Але все ж якщо для вас важливо позбутися хропіння самостійно без медикаментів і хірургічного втручання, то це одне з найкращих рішень проблеми.
Але, на жаль, сон на боці не завжди дає позитивний ефект. Результат може бути такий, повністю позбавитися від хропіння не вдасться, а лише зменшиться його сила. Тоді ж до вищеописаного методу можна використовувати комплекс вправ для зміцнення м'язів язика м'якого піднебіння і язика.
По-перше, рух язиком. Спочатку постарайтеся висунути язик вперед, як це робите, коли показуєте лікарю хворе горло. Чим більше ви докладете зусиль, тим краще - ви повинні відчути, як напружуються м'язи в основі язика. Повторіть ці вправи 30 разів. Потім, на противагу цьому, така кількість раз спробуйте робити рух язика назад у напрямку до горла.
По-друге, можна попрацювати щелепою. Зробивши близько 30 рухів нижньою щелепою вперед-назад, ви також посприяєте зміцненню слабких м'язів. Потім берете в зуби який-небудь предмет і утримуєте з силою протягом 5 хвилин.
Не варто очікувати швидкого результату від цих вправ. Але якщо ви будете повторювати щодня вранці і ввечері, виразно поліпшення стануть помітні. Коли таким способом ви позбудетеся від хропіння, то надалі необхідно буде тільки періодично робити ці вправи, щоб підтримувати необхідні м'язи в тонусі.
Як позбавитися від хропіння, лікування хропінняДля того щоб позбутися від хропіння були також придумані пристосування, які розміщуються всередині ротової порожнини. Одні з них чимось нагадують соску для дітей. Дія цього методу лікування хропіння засноване на тій ідеї, що язик буде постійно намагатися торкнутися стороннього предмета, що знаходиться в роті, і за рахунок цього перебувати в напрузі.
Друге пристосування схоже на захисну вставку в боксерів. Але на відміну від неї вставка від хропіння виготовляється для кожної людини таким чином, щоб нижня щелепа була постійно висунута вперед. Це необхідно для того, щоб збільшити розмір дихальних шляхів. Однак така вставка досить дорога у виготовленні (до трьохсот доларів).
Важливе зауваження з приводу внутрішньоротових пристосувань. Їх краще використовувати для позбавлення від хропіння, тільки якщо він проявляється в легкій формі, без будь-яких ускладнень. А якщо є якісь проблеми з диханням через ніс, то їх використання малоефективно і взагалі небажано.
При появі хропіння через затруднення дихання через ніс є кілька рішень проблеми. Якщо ваш лікар встановить, що затруднення дихання виникають через викривлення носової перегородки, то в більшості випадків достатньо буде виправити цей недолік. Якщо ж проблема криється у вузькості носових ходів, то одним з ефективних рішень буде використання розширників носа у вигляді спеціальних пружних наклейок на крила. Щоб полегшити дихання через ніс, і тим самим позбавитися від хропіння, досить на максимально розведені в сторони крила носа приклеїти таку наклейку.
Для тимчасового позбавлення від хропіння можна використовувати і спеціальні таблетки. Їх прийом добре допомагає, щоб не заважати іншим під час нічного сну, наприклад, коли ви лягаєте на стаціонар у лікарню. Але вагітним ці таблетки протипоказані. Дія таблеток звичайно помітно вже після першого прийому, але основний результат лікування хропіння стає тільки через кілька днів. Тому по можливості починати приймати таблетки від хропіння бажано заздалегідь. Але лікарі не рекомендують постійно користуватися таким методом лікування хропіння, рекомендуючи прийом таких пігулок протягом не більше місяця. Після необхідно зробити паузу на такий же період.

Який вид лікування в кожному окремому випадку повинні виноситися лікарем за результатами полісомнографії, яка дозволяє встановити вплив хропіння на організм. І вже, виходячи з цього, виноситься рішення, чи необхідно хірургічне на м'якому піднебінні. Не заглиблюючись в хід операції, можна сказати, що вона призводить до скорочення розмірів м'якого піднебіння, тим самим усуваючи його провисання при розслабленні. При цьому вона проходить майже безболісно, і займає близько 15 хвилин. Але не варто повністю покладатися на операцію. На жаль, операція допомагає позбутися хропіння далеко не у всіх випадках, навіть повторне її проведення не вирішує проблеми. Навпаки, у деяких пацієнтів можливі ускладнення після операції.
Можливих причин хропіння може бути відразу декілька, тому важливо їх правильно встановити заздалегідь до використання будь-якого методу лікування хропіння. Так, наприклад, для людей страждаючих крім як від ожиріння, ще й від хропіння, можливо, досить буде схуднути на кілька кілограмів. І тоді проблема хропіння усунеться сама собою. З цих питань рекомендуємо вам звертатися за допомогою до фахівців.

Як бачите, існує безліч способів позбавлення від хропіння. Але з якої причини він виникає і наскільки це є проблемою для кожного окремо, можна зрозуміти, проконсультувавшись з фахівцем. Оскільки хропіння може стати більш серйозних проблем таких, як недолік кисню і навіть зупинок дихання уві сні (синдром обструктивного апное сну). І це має бути проблемою не тільки для людини, що хропить, а для того, кому цей храп заважає. Людина, яка хропе, не зможе розповісти про свою проблему, оскільки сам він її може й не відчувати, тому знадобиться допомога близьких людей.
Але все ж, сподіваємося, що для багатьох храп не стане симптомом якихось більш серйозних проблем зі здоров'ям. І позбутися його можна буде без втручання лікаря.

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям: