Як правильно чистити зуби

Як правильно чистити зубиЧому в одних людей посмішка досконала, а інші раз у раз відвідують стоматологів? Адже більшість людей щодня чистить зуби протягом багатьох років. Мабуть, є якісь правила, дотримуючись яких можливо добитися відмінного результату в цій справі. Як правильно чистити зуби, щоб вони завжди були здоровими і радували своєю білизною?

Після будь-якого частування між зубами залишаються частинки їжі, які потім розкладаються і гниють, якщо за зубами не доглядати. Це відмінний грунт для розмноження хвороботворних бактерій. У підсумку з'являється неприємний запах з рота. Але шматочки їжі також перетворюються в наліт, що викликає окислювальні процеси, що негативно впливає на емаль зубів і призводить до карієсу.

Щоб подібні неприємні ситуації вас не потривожили, потрібно ретельно доглядати за порожниною рота. Як це правильно робити, ми розглянемо в інструкції.

Як правильно чистять зуби: покрокова інструкція

Правильна чистка зубів повинна відбуватися мінімум 2 рази на добу. Вранці, відразу після пробудження, і ввечері - перед тим, як лягати спати. Сам процес триває не менше трьох хвилин. Для повноцінної очищення порожнини рота потрібно всього одна горошина пасти.

Дітям молодше 6 років необхідно чистити зуби круговим методом:
1. Всю поверхню зубів при закритій щелепи чистимо за допомогою кругових рухів.
2. Відкриваємо рот і добре прочищаємо зуби з внутрішньої сторони такими ж круговими рухами.
3. Жувальні поверхні чистимо горизонтальними рухами назад-вперед.

Дітям старше 6 років і дорослим необхідна більш ретельна чистка:

1. Відкривши рот, почистіть зовнішні поверхні зубів вертикальними рухами, від ясен до жувальної частини. Зверху і знизу.
2. Те саме виконайте і з внутрішньою поверхнею. На передніх зубах розвертайте щітку, і продовжуйте робити рухи від ясен до жувальної частини.
3. Горизонтальними рухами очищайте жувальну частину зубів.
4. Очищати язик від нальоту рекомендується щіткою або її зовнішньою стороною (якщо вона рифлена). Не тисніть занадто сильно на кореневу частину, це може викликати блювотний рефлекс.
5. Останній етап - масаж ясен. його виконуйте круговими рухами при закритій щелепи.

Після чищення зубів потрібно видалити залишки нальоту або їжі між ними за допомогою зубної нитки (флосса). Цей спосіб чистки дозволено застосовувати з 9 років, він допоможе дістатися до тих частин зубів, в які не потрапляють ворсинки щітки.

Для максимально зручного чищення, намотайте кінці нитки на середні пальці. Великим і вказівним - регулюйте всі рухи ниткою між зубами. Намагайтеся робити це акуратно, щоб не пошкодити ясна.

Завершальний етап чищення зубів - це полоскання рота. Допустимо використовувати для цього звичайну воду або ополіскувач для порожнини рота, в кількості однієї кришечки (10-15 мл). З використанням останнього ваш подих збереже свою свіжість набагато довше. До того ж в склади ополаскивателей входять лікувально-профілактичні компоненти, які сприяють поліпшенню стану зубів.

Якщо ви чистите зуби із застосуванням ополіскувача, протягом 30 хвилин після чищення не рекомендується пити і їсти. Це важливо! В іншому випадку, весь лікувальний ефект випарується в одну мить.

Результат очищення зубів в домашніх умовах залежить не тільки від правильності виконання процедури, але і від засобів та інструментів, які для цього використовуються. Важливо їх підібрати відповідно до індивідуальних особливостей людини.

Відео як правильно чистити зуби

Як вибрати зубну щітку

Перше, на що потрібно звернути свою увагу - це жорсткість щетинок.
- Дуже м'яка щітка розрахована на дитячі зубки.
- М'яка - призначена для дітей старше 5 років, а також для людей, що мають проблеми з яснами. Наприклад, пародонтит.
- Основна маса людей старше 12 років використовує щітки з ворсом середньої жорсткості.
- Жорсткі і дуже жорсткі щітки застосовувати без консультації фахівця не бажано. Велика ймовірність пошкодження емалі і ясен.

Щоб процес чистки був максимально ефективним, щітку потрібно міняти раз на 3 місяці. Для м'яких побратимів термін служби менше - 1-2 місяці.

Є ще нові електричні й ультразвукові щітки. Розберемося, чим вони відрізняються від звичайних аналогів.

Електричні щітки краще видаляють зубний наліт, і не доводиться здійснювати додаткових рухів. Всього-то потрібно повільно вести щіткою по поверхні зубів, решту вона зробить сама. Головний недолік - виникнення травм ясен і емалі. Таку інновацію стоматологи не рекомендують використовувати частіше 3-х разів на тиждень.

Ультразвукова щітка має більше переваг. При її використанні не потрібно натискати на поверхню щелепи, що виключає ймовірність травмування тканин. Це відмінний варіант чищення зубів при різних захворюваннях порожнини рота, а також під час носіння брекетів або імплантів. За допомогою ультразвуку не тільки очищаються відкриті поверхні, але і видаляються бактерії на глибині 5 мм під яснами.

Якими речовинами чистити зуби

Як правильно чистити зубиДругий інструмент для комплексної чистки - це зубна паста. Вона посилює механічну дію щітки за рахунок абразивних речовин і пінної основи, що робить процес більш ефективним. Багато паст мають у своєму складі додаткові активні речовини, за допомогою яких вони надають лікувально-профілактичну дію. Якраз на них і потрібно орієнтуватися при виборі пасти.

Лікування надмірної чутливості, запобігання утворення зубного каменю, зміцнення емалі, профілактика карієсу, відбілювання, пасти для курців, і так далі. Що вибрати з усього цього розмаїття - вирішувати вам.

Крім вивчення складу, властивості пасти визначаються з її вигляду і консистенції. Гелеві склади носять лікувальний характер, і застосовуються в основному на ніч. У них входять речовини, що утворюють спеціальну плівку на поверхні зуба, яка затримує корисні компоненти всередині. Непрозорі кремові пасти містять похідні кальцію, тому володіють великим очищаючим ефектом. Застосовувати їх потрібно зранку.

Для ефективності всіх лікувально-профілактичних компонентів, необхідно періодично міняти пасти. Інакше можливе звикання.

Не ставте в альтернативу пасті зубний порошок. Це високоабразивн речовина при тривалому застосуванні здатне викликати порушення емалі.

Народним методом чищення зубів є чищення з використанням харчової соди. В силу своїх абразивних властивостей, вона здатна вибілювати, але цей процес відбувається за рахунок знищення емалі. Згодом ви ризикуєте придбати зайві проблеми із зубами.

Ще один народний метод - кухонна сіль. Вона допомагає видалити не тільки наліт, але і зубний камінь. Але щоб робити подібну чистку, потрібно добре подрібнити сіль. Перед процедурою бажано проконсультуватися з зубним лікарем.

Чи треба чистити зуби після кожного прийому їжі?

Однозначну відповідь на поставлене питання дати важко, думки фахівців тут дуже сильно різняться. У кожному разі, бажано дотримуватися таких рекомендацій:
1. Після вживання м'якої їжі, вуглеводів або солодощів чистка зубів необхідна.
2. Якщо вам недоступна зубна щітка, використовуйте жуйку без цукру (з ксилітом) протягом 10 хвилин відразу після їжі.
3. Після вживання твердої їжі, фруктів або овочів достатньо буде просто прополоскати рот водопровідною водою.

Як правильно чистити зуби з брекетами

Тут все набагато важче, тому що обробка зубів повинна бути більш ретельної.
- Для чищення порожнини рота потрібно використовувати щітки з V-подібною щетиною і спеціальні йоршики.
- Чистити потрібно не тільки всю щелепу, а кожен зуб окремо.
- За допомогою йоршика потрібно видалити залишки їжі і наліт з брекетів.
- Очистити простір між зубами допоможе флосс.
- Не виключено, що доведеться використовувати зубний іригатор.
- Наприкінці не забудьте прополоскати рот за допомогою ополіскувача або води.

Як правильно чистити зуби з реставраційними конструкціями

Правильний догляд за штучними конструкціями просто необхідний. Наприклад, після вживлення імплантату при недотриманні правил гігієни трапляються запалення, які призводять до відторгнення чужорідного тіла. якщо говорити про мости і коронках, тут необхідний додатковий догляд в просторі між зубом і протезом.

На кордоні між Люмініри (або вініром) і власної емаллю потрапляє їжа. У підсумку виникає наліт, який сприяє розвитку карієсу. Від нього потрібно позбавлятися іригатором. Це прилад, очищающий важкодоступні місця за допомогою напору води.

Але цих процедур недостатньо, необхідно відвідувати раз на півроку фахівця, щоб контролювати стан зубів. При необхідності робити додаткове очищення в кабінеті лікаря, використовувати лікувальні пасти, гелі або ополіскувачі.

Контролюйте стан порожнини рота і не нехтуйте зубними лікарями! Краще часта профілактика, ніж запізніле лікування або, гірше того, видалення зубів.

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям: