Вправи для очей

Вправи для очейВсім нам знайомі відчуття, ніби в очі пісок насипали. Воно неодмінно настає після довгого читання книги, після тривалої роботи за комп'ютером або з рукописними чи друкованими даними. Так, ваші очі втомилися і вимагають відновлення. Розповімо, як боротися із сухістю, запаленням, роздратуванням і втомою очей за допомогою вправ і розслабляючого масажу.

Комплекс вправ № 1

• Вправа полягає в різкому перефокусування погляду. Тобто ви повинні дивитися спочатку на якийсь предмет близько від вас, а потім відразу ж переводити погляд далеко за цей предмет. Це так званий ефект погляду на скло. Ви можете дивитися як на нього, наприклад, на малюнок на ньому, а можете дивитися вдалину через скло. Якщо ж скла близько немає, ви можете виконати цю вправу так: на відстані 25-30 см від очей виставте великий палець руки, дивіться на нього, потім різко змініть напрямок погляду і дивіться далеко за пальцем, але в тому ж напрямку. Також допоможуть легко виконувати цю вправу так звані голографічні зображення - такі альбоми були дуже популярні у свій час і абсолютно незаслужено канули в лету.

• Схожа на попередню вправу, але заснована на більш повільній зміні фокусу погляду. На витягнутій руці тримайте олівець і закріпіть погляд на його кінці, потім проведіть плавно олівець до кінчика носа і знову на витягнуту руку. Не відриваючись, слідкуйте за кінцем олівця.

• Спробуйте робити рух очима, як би малюючи «вісімку» у повітрі. При цьому намагайтеся охопити поглядом як можна більший простір. І що важливо, голова повинна бути зафіксована в одному положенні.

• Для виконання цієї вправи для очей виберіть який-небудь предмет на відстані 25-30 см (цей предмет не повинен бути екраном монітора !!!), сфокусуйте на ньому свій погляд і тримайте його 5 секунд, потім закрийте одне око і дивіться на предмет ще 5 секунд, після закрийте друге око і знову дивіться на предмет 5 секунд.

• Для виконання даної вправи голова повинна бути чітко зафіксована. Подивіться максимально можливо глибоко в лівий нижній кут, затримайте погляд на пару секунд, потім також подивіться у правий верхній кут, потім в лівий верхній, в правий нижній. Після кількох повторів вправи, очам треба дати відпочити, а потім зробити другий підхід, але в зворотному порядку.

Всі дані вправи варто робити в декілька підходів, не поспішаючи, докладаючи максимальних зусиль. Весь комплекс займе у вас близько 5 хвилин, і ви відчуєте дійсно помітне полегшення для очей.

Комплекс вправ № 2

Вправи для очейКомплекс спрямований на відновлення сил втомлених і запалених очей. При виконанні варто особливу увагу приділити ритміці дихання, тому як грамотне дихання сприяє відновленню кровопостачання області очей.

• На глибокому вдиху сильно зажмурте очі, відчуйте, як напруга м'язів століття переходить в напругу обличчя, голови, шиї. Далі швидко видихнете і на цьому видиху відкрийте широко очі. Дана вправа варто повторити 5 разів.

• Закрийте очі, відчуйте повне розслаблення, потім очними яблуками опишіть вісімки. Повторюйте вправу 10 разів. Потім змініть напрямок і повторіть ще 10 разів. Дихайте рівномірно і спокійно.

• Покладіть кінчики пальчиків на віскі, злегка стисніть їх. Потім моргніть швидко і легко кілька разів. Відпустіть віскі й розслабте очі. Повторіть кілька разів.

Масажний комплекс для втомлених очей

Вправи для очейЩоб домогтися максимального ефекту в розслабленні ваших очей, в комплексі з вправами, варто застосувати масажний комплекс. Різні погладжування, натискання, вібрація закритих очей впливає благотворно на відновлення кровообігу в очній зоні. Тому не нехтуйте масажними вправами, коли справа стосується розслаблення ваших очей.

• Закрийте очі і кінчиками пальцем здійснюйте обертальні рухи навколо очей. Від скронь до носа знизу і від носа до скронь зверху над бровами. Повторіть процедуру близько 10 разів. Під час вправи дихайте рівномірно рівно. Особливу увагу варто приділити позі, в якій ви робите масажні вправи. Якщо ви затиснуті, або вам незручно сидіти, стояти, то й очі ви не зможете розслабити до належної міри. Тому перш, ніж приступати до масажних вправ, прийміть зручне положення, наприклад, сядьте в м'яке крісло, а ще краще приляжте - горизонтальне положення сприяє припливу крові, а, отже, і кисню до голови і очам.

• Частиною долоні від основи великого пальця до м'якої подушечки близько самого зап'ястя помасажуйте повіки. Рухи повинні бути ні в якому разі не жорсткими та швидкими. Плавно і дбайливо кілька разів проведіть внутрішньою частиною долоні по повікам. Коли масажна вправа буде закінчена, очі відкривайте повільно, подбайте про те, що б в перший момент після вправи в очі не потрапив яскраве світло.

• Особливе місце серед релаксаційних вправ для очей займає релаксація за допомогою темряви. Закрийте і розслабте очі, закрийте зверху очі долоньками. Такий корисний спосіб запропонував відомий американський окуліст доктор Бейтс, автор спеціальної програми для профілактики очних захворювань.

Ви ніколи не задавалися питанням, чому людина спить з закритими очима? Відповідь проста - тому що в темряві, яка утворюється при опущених століттях, очі найбільш повно розслабляються.
Отже, закрийте очі долоньками, пальці схрестіть на лобі. А тепер відчуйте темряву в очах і постарайтеся її поглибити і зафіксувати. У темряві відбувається максимальне розслаблення очей, під час якого очі відновлюються.
Щоб таке релаксаційні вправу набуло максимальний ефект для очей, постарайтеся збільшити його тривалість хоча б на 2-3 хвилини. А перед тим, як відкрити очі після вправи, спершу зажмурте їх, і знову ж таки варто потурбуватися, щоб у момент відкриття в очі не падав дуже яскраве світло.

Робота за комп'ютером або з паперами передбачає високе навантаження на все тіло, особливо на хребет, і понад усе на очі. Тому під час такої роботи рекомендуємо робити якомога частіше невеликі перерви, під час яких ви можете провести невелику гімнастику для очей, вибравши вправи із запропонованих комплексів, і кілька вправ для тіла.
Нехай ваші очі завжди залишаються здоровими, а зір стовідсотковим!

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям: