Міфи про шкоду спортивного харчування

Міфи про шкоду спортивного харчуванняДавайте розглянемо деякі міфи про шкідливість спортивного харчування.

Міф перший: Стверджують, що спортивне харчування та всілякі добавки - це продукти ненатурального походження, виготовлені з хімічних речовин. Насправді це звичайний раціон людини, що займається спортом, який за допомогою сучасних технологій очищається і усуває всі непотрібні, шкідливі компоненти, залишаючи лише ті, які необхідні спортсмену. Так, наприклад, з продуктів спортивного харчування білкового походження виключені насичені жири й надлишок вуглеводів. З продуктів, де переважають вуглеводи, прибрали зайві жири і звели до мінімуму вміст білка. З енергетичних напоїв прибрали абсолютно всі жири й білки, і залишили одні вуглеводи, що забезпечує швидке надходження в кров і моментальний ефект. З часом удосконалення наших знань про процеси, які відбуваються в нашому організмі під час фізичних навантажень, були виявлені деякі речовини, які у великій кількості витрачаються під час тренувань. Своєчасне поповнення цих елементів, призводить до більш швидкому відновленню і збільшення сили і працездатності. Створення спортивних продуктів на їх основі є великим досягненням у спорті.

Міф другий: Ніби спортивне харчування порушує процеси травлення і виділення в організмі людини. Але спортивні добавки мають свою назву, тому що вони є саме добавками до правильного раціону спортсмена. Вони всього лише доводять до розуму збалансоване харчування, яке ідеально підходить людині, що займається спортом. І ні в якому разі не потрібно приймати спортивне харчування на постійній основі, як основний прийом їжі. У період прийняття харчових добавок, не варто забувати про споживання рідини, Вам необхідно випивати як мінімум один літр очищеної води на 100 грам, прийнятого білка.

Міф третій: Полягає в тому, що хороших результатів можна домогтися без прийому харчових добавок, споживаючи білки натурального походження у вигляді м'яса, яєць, молочних продуктів. Але без прийому харчових добавок дуже складно, а часом нереально збалансувати своє харчування таким чином, щоб досягти бажаних результатів. При наборі м'язової маси, щоб отримати необхідну кількість білка, Вам необхідно вжити чимало натуральних продуктів, а разом з білком у Ваш організм будуть надходити і непотрібні елементи і речовини. А якщо Ви домагаєтеся ідеального рельєфу, то зі звичайним раціоном буде надходити багато небажаних жирів. Без харчових добавок не обійтися і в тих видах спорту, де постійно необхідно підтримувати свою вагову категорію. Звичайний раціон не може дати організму всі необхідні мінерали і вітаміни, які потрібні для повноцінного існування, підтримки тонусу, не кажучи вже про людину, яка займається спортом.

Міф четвертий: Через мізерну інформативность, багато хто недооцінює роль білка в харчуванні. Так для того щоб успішно нарощувати загальну м'язову масу, необхідно збалансувати споживання білків, жирів і вуглеводів. Добове споживання білків повинна складати 25-30%, максимум 15% жирів, і близько 60% вуглеводів. Але зі звичайним раціоном Ви споживаєте на 10% більше рекомендованої кількості жирів, а вуглеводів не вистачає до 15%. Недолік вуглеводів, призводить зупинки росту м'язової маси, так як цей недолік організм поповнює з незамінних амінокислот і з споживаного білка. А спалювання надлишку жирів, вимагає аеробного навантаження, інакше він буде відкладатися під шкірою.

Міф п'ятий: Прихильники звичайного харчування, без спортивних добавок, не звертають уваги на явні і приховані порушення деяких функцій організму, при неідеальному раціоні. Навіть при невеликому дефіциті білка, мінералів і вітамінів, організм відчуває великий стрес, підвищується тиск, порушується серцево - судинна система і це відноситься не тільки до спортсменів, а й до звичайних людей. Навіть при добре спланованому раціоні і спортивної програми неможливо досягти бажаних результатів, тому що абсолютного здоров'я не буває. Замість того, щоб реагувати на навантаження, організм бореться зі стресом і порушеннями функціоналу. Тому при нестачі навіть невеликої кількості білка, не чекайте серйозних результатів.

Міф шостий: Спортивне харчування не доступне звичайній людині, любителю в спорті, так як воно дуже дороге. Всі витрати пов'язані з тренуваннями складаються із відвідин спортивного залу, харчування, часу і самому тренуванні. Ви можете підібрати спортзал за своїми можливостями, набуваючи спортивне харчування, Ви знижуєте витрати на звичайні продукти, а також скорочується відвідування залу, оскільки Вам не потрібно додатково ходити на аеробні навантаження для того щоб спалити зайвий жир.

Не шукайте недоліки в спортивному харчуванні.
Якщо Ви правильно приймаєте ці продукти і ті, які необхідні саме в цей період, то бажані результати не змусять Вас довго чекати і здоров'я не підведе.

Сподобалась стаття? Розкажіть друзям: